Čo je to extrémizmus? Spoznámeho keď ho stretneme? Je to Kotleba?

Autor: Jozef Klepáč | 4.12.2013 o 13:45 | (upravené 17.1.2014 o 12:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  194x

Extrémizmus je definovaný ako neštandardné správanie, prípadne ideológia, ktoré sa významným spôsobom odlišujú od všeobecne akceptovaných a zaužívaných stanov. Extrémizmus nemusí automaticky znamenať kriminálne konanie, často mu však je pripisované popieranie či porušovanie etických, právnych alebo iných významných spoločenských štandardov. Extrémizmus býva často spájaný s rasovou, národnostnou, prípadne náboženskou neznášanlivosťou. Medzi základné druhy extrémizmu patria politický a náboženský extrémizmus. ZDROJ: wikipedia.sk

Čo je extrémizmus?Čo je extrémizmus?

Je extrémizmus cesta, je sociálny “extrémizmus” cesta, prečo média vytvorili fenomén kotlebizmus?

V súvislosti so zvolením nového župana sa “dúfajme krátkodobo” objavilo množstvo fenoménov, ktoré sú afektom, politickým prostriedkom, témou zvyšujúcou čísla návštevnosti portálov, alebo podkladom na ďaľšie vášnivé diskusie, končiace bez víťaza či riešenia.

V tejto situácii ma napadajú niektoré otázky, na ktoré pravdepodobne neexistuje jednoznačná odpoveď.

Na Slovensku sa za posledných 24 rokov udiali obrovské veci, ktoré lepšie popíše história. Zmena režimu, účelové rozdeleni štátov a nástup katastrofickej dráhy privatizérov, ktorí bezkonkurenčne rozdelili Slovensko a zaviedli funkčný vlastný systém, mafiánske praktiky a totálnu aroganciu. Stále tí istí ľudia sa medzi sebou hádajú, prerozdelujú do skupín (vznik množstva odvodených strán) a bojujú o štátne peniaze. Predsa sa len vyformovala pravica, ktorá úspešne ukončila prvú éru a zaviedla si vlastný systém, (uznajme prijateľnejší na oko) na ďaľšie drancovanie. Bez akýchkoľvek škrupúľ  sa podľa aktuálnych vlastných konfliktov ďalej prerozdelujú a tvoria nové strany, ktorých lídri akoby nikdy nebol členmi iných zoskupení. Roztrieštenosť využil nový “velký muž”, ktorý zavádza veľmi sofostikovaný červený systém. Okrem ďalej pokračujúcich obrovských káuz, ktoré míňame zopár komentármi a “krčmovým nadávaním” je v podstate väčšina hodnoty tvoriaceho obyvateľstva rozdelené a skoro všetci už majú svoju skupinu, ktorá v niektorej svojej vetve prepojená s politikou (modro, červeno, zeleno akoukoľvek). Média si rozdelili oligarchovia a týmto spôsobom vzájomne podporujú a ovládajú mienku voličov tým správnym smerom, bojujú, ale len do chvíle keď narazia na spoločný záujem, alebo tému, ktorou si môžu vzájomne uškodiť. Problém nie je táto situácia, problém je totálny morálny úpadok tvorcov a aktívnych účastníkov tohoto systému. Máme vládu socialistov, v podstate nefunkčný právny systém, a väčšinu voličov, ktorý pracujú množstvo hodín mesačne za 400 EUR! Mometálna vláda sa prezentuje, že vyhrala väčšinou na celom Slovensku! Náš “najväčší” nemohol vydržať a po prvom kole nám odprezentoval svoje totálne víťazstvo! O neúspechoch nás informoval “Bratislava nie je Slovensko” naozaj Bratislava nie je podstatné pre Slovensko? (a nechcem tým rozdúchať nekonečných internetových odporcov BA verzus zbytok Slovenska), ďaľšie vyjadrenie: "Človek, ktorý prehrá s Kotlebom by mal skončiť v politike! O týždeň sa k Bratislave pridala Bánska Bystrica, a niektoré kraje vyhral vďaka podpore niektorej zo stredopravicových strán? A človek, ktorý prehral s Koltebom je už zasa zodpovedný politik a nie je dôvod na jeho skončenie v politike! Myslíme tým teraz oboch pánov, ktorí prehrali s p.Kotlebom, alebo má skončiť iba ten prvý?

Ak mám teda urobiť záver a veriť nášmu veliteľovi tak:

Teoreticky má skončiť každý v poradí nepárny politik, ktorý prehrá s Kotlebom?

Pozrúc sa na socialistické IWC hodniky, ktoré si náš volič môže dovoliť pri odkladaní celej výplaty tak cca za 10 rokov, zisťujem, že je čas na ďaľšiu tému. Nechcem touto sprofamovanou pripomienkou znížiť vážnosť témy, prípadne klesnúť na osočovanie a uvedomujem si, že najvyšší predstaviteloa by mali mať určitý štandart, ale kontrast v tomto prípade je príliš veľký.

Je asi jednoduché vysvetliť prečo si ľudia v BB vybrali extrémizmus, sú unavení z ťažkých tém, dokonca možno mnohí ani nemajú priamu skúsenosť z neprispôsobivými, ale je  to jednoduchá a protestná téma. Je veľmi zlé, že sa objavil extrémista v radoch politikov, ale je takisto zlé, že jedinou reakciou sú konšpirácie ako znemožniť jeho funkčnosť. Ďalej je veľmi zlé, že média sa svojim extrémnym záujmom o túto tému podieľajú na raketovom zvyšovaní podpory a vzniku fenoménu “kotlebizmus” , ktorý vôbec nemusel vzniknúť a jednoduchou kontrolou mohol sám zaniknúť. Vieme, že média sú ovládané finančnými skupinami, ale prečo to nezsatavia? Chamtivosť za sledovanosťou, totálny morálny úpadok bez štipky zodpovednosti, alebo niekom vyhovuje to čo sa deje?  Nie je náhodou ústavné právo zvoleného zástupcu, aby mal šancu naplniť svoj mandát? Nie je lepší prostriedok účinná kontrola? Naozaj sme tak hlúpi a lomcuje s nami (s nimi) ješitnosť? a neuvedomujeme si závažnosť témy? Ak sme nezvládli túto situáciu, aké bude pokračovanie? Skúsme si spoločne predstaviť ďaľší vývoj.

Ak Kotleba ustojí svoju funkciu zvýši sa mu popularita. Čo bude nasledovať ďaľšie voľby?

Ak Kotlebu znemožnia bojkotovaním a zmenou kompetencií, aktivujú jeho voličov Čo bude ďaľšie voľby?

Ak Kotleba nevýrazne bez výsledkov vydrží obdobie a prispôsobí sa doterza fungujúcemu “prerozdelovaniu”, tak ho ani nemuseli voliť a je jedno Čo bude ďaľšie voľby....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?